Jordanija

Jordanija, ena najbolj mirnih držav na turbulentnem bližnjem vzhodu ima marsikaj za popotnika. Svetovna znamenitost Petra, svetopisemski kraji, lepo potapljanje v Rdečem morju, prekrasna puščava Wadi Rum, odlična hrana in nadvse prijazni ljudje. Vsekakor zelo primerna tudi za potovanje z otroci, saj imajo domačini zelo radi otroke. Ni se zgodilo, da ne bi v kakšni trgovini (te so večinoma še vedno majhne in ne tako velike kot naši nakupovalni centri) otroka dobila kakšnega darilca, soka, čokolade ali kaj podobnega. Pa niso prijazni samo do otrok, tudi odrasli smo pogosto povabljeni, naj se domačinom pridružimo ob pitju njihovega tradicionalnega (beduinskega) čaja. Okusa se moraš malo navaditi, saj pijejo zelo močan pravi čaj z veliko sladkorja, a v vročini Jordanskih puščav tak čaj vedno paše, začinjen s prijaznostjo domačinov pa se ti vtisne v spomni za dolgo časa.