Namibija in Južna Afrika

Po desetih letih sem ponovno obiskal Namibijo in Južno Afriko. Čeprav Afrika pri veliko ljudeh ne vzbuja asociacij na potovanje z otroci, je to potovanje še kako primerno za otroke. Namibija in Južna Afrika sta razviti državi z dobro infrastrukturo, brez bolezni kot je malarija, a hkrati je to prava Afrika z vsemi divjimi živalmi, skratka pustolovščina, ki se otrokom dolgo ne bo izbrisala iz spomina. Orjaške, do tristo metrov visoke sipine v puščavi Namib so za otroke največji peskovnik na svetu, eden najbolj samotnih krajev na svetu, Obala skeletov, ima čisto poseben čar, še posebej če na njej najdeš okostje kita; videti afriške živali v divjini in opazovati leva skozi odprto okno avtomobila tako blizu, da bi ga lahko pobožal, če bi se malo stegnil, pa je tudi za otroke zagotovo neprecenljiva izkušnja.